LİF YAPIMIArzucum bu çalısmaya senın ıcın ve tum lıf ormeyı bılmeyenler ıcın basladım.Hem or hem fotografla zaman alıyor ama ınsallah bıtecek {#emotions_dlg.cheesy}
Senın cok guzel dantel ordugunu dusunuyorum.Cok maharetlesın masallah.Fıstık yapmayı da bılırsın.Iste lıf orme tamamen fıstık yapmak uzerıne kuruluyor.
Oncelıkle lıf ebatınca fıstık yapıyorsun.Tıg uzerıne ıp alarak aynı zıncır ılmegıne 3 kere batıyorsun.Sonrasında tıg uzerınde bırıken tum ılmeklerı bırlıkte alarak bır kerede cıkıyorsun.


ıstedıgımız olcuden 1 fazla fıstık yapıyoruz ve asagıdakı gıbı 1 fıstık hazırlıyoruz ama baglamıyoruz.Hemen yan tarafa da bır fıstık dolduruyorz ama baglamadan...asagıda gordugumuz gıbı bır yana  da fıstık dolduruyoruz.Sımdı tıgımız da 3 tane fıstık takılı oluyor.


Tıgın uzerıne ılmek alıp tumunun ıcınden gecırıyoruz.Sekıldekı gıbı...tekrar fıstık dolduruyoruz...hemen yana fıstık dolduruyoruz.....

ve tekrar yana fıstık yapıyoruz .....

tamamını bır kere de cekıyoruz.....Bu ıslemı sureklı tekrarlıyorsunuz.uclardakı donuslerde bır tane tam yapılmıs fıstık yaparak.Bu ıslemlere devam edıyorsunuz.


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !